kreska
kreska
KJ Studio mobilne

Kiedy zacząć współpracę z architektem wnętrz?

Na to pytanie większość architektów odpowie, że jak najwcześniej.

Niewielu klientów zdaje sobie sprawę z tego, że współpracę z architektem wnętrz można podjąć gdy:

1. Stoisz przed decyzją zakupu mieszkania, wyboru projektu domu lub otrzymałeś projekt indywidualny przygotowany przez architekta.
W takim momencie architekt pomoże ocenić, czy zaproponowany układ będzie dla ciebie odpowiedni, czy warto wprowadzić drobne zmiany jak np. przesunięcie drzwi lub podniesienie parapetu okna. Takie z pozoru niewielkie zmiany mogą być później znaczące w momencie użytkowania wnętrza. Dzięki wcześniejszej analizie projektu domu unikamy również niepotrzebnych kosztów wynikających z np. przesuwania ścianek działowych, zmian instalacji wodno-kanalizacyjnych czy elektrycznych.

2. Masz wybudowany dom w stanie surowym lub podpisaną umowę na zakup mieszkania.
To również idealny etap na to, by zacząć współpracę z architektem wnętrz. Mamy tu jeszcze czas na wprowadzenie zmian w układzie funkcjonalnym, później takie zmiany mogą być kosztowne i pracochłonne. W przypadku zakupu mieszkania jest czas na wprowadzenie ewentualnych zmian lokatorskich i przekazanie ich do dewelopera.

3. Masz już instalacje oraz ścianki działowe w domu lub za kilka dni odbierasz mieszkanie.
Na tym etapie wiele rzeczy mamy już gotowych. Architekt wnętrz dostosuje się do istniejących już instalacji lub doradzi, co można zmienić. Tutaj musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami, jeśli będziesz wprowadzać zmiany (kucie ścian, przesuwanie instalacji, zmiany otworów drzwiowych itp.). Projekt wnętrza nie jest przygotowywany w kilka dni. Często zajmuje on kilka tygodni.

Każdego dnia otrzymujemy od klientów zapytania o współpracę i podjęcie prac nad projektem wnętrza. Często są to prośby o wykonanie wizualizacji „na już”. Dziękujemy Wam za zaufanie.

Jeżeli rozpoczynasz budowę domu lub planujesz zakup mieszkania, zgłoś się do architekta wnętrz już dzisiaj. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu, a architekt będzie mógł pomóc ci w wielu kwestiach. Lepiej jest poczekać na projekt wnętrza, który będzie funkcjonalny, dopasowany do twojego gustu i stylu życia.

Skontaktuj się z nami by otrzymać wycenę projektu wnętrza!